0536 826 44 15 - bilgi@pethomeveteriner.com
MAKALELERMAKALELER
Kediler
Köpekler
Egzotik
Genel

Makale Yazıları

Kedilerde Kanlı İdrar
Kediler

Kedilerde Kanlı İdrar

Kanlı idrarın nedenleri çeşitli olabilir. En yaygın nedenler arasında idrar yolu enfeksiyonları, üriner sistem taşları, üriner sistemin iltihaplanması, böbrek hastalıkları, üriner sistem tümörleri ve yaralanmalar yer alabilir.
Kedilerde Mantar Hastalığı
Kediler

Kedilerde Mantar Hastalığı

Kedilerde mantar hastalığı, genellikle cilt, tüyler ve tırnakları etkileyen bir enfeksiyon türüdür. Kedilerde en yaygın görülen mantar türü Microsporum canis'tir, ancak diğer mantar türleri de kedilerde enfeksiyona neden olabilir.
Kısırlaştıma Operasyonu Olmuş Kedinin Evde Bakımı
Kediler

Kısırlaştıma Operasyonu Olmuş Kedinin Evde Bakımı

Kısırlaştırma ameliyatı olan bir kediye evde iyi bir bakım sağlamak önemlidir. İşte dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar: Kedinizi ameliyattan sonra dinlendirmek için sessiz, sakin bir alanda tutun. Ona kısıtlı bir alanda rahat ve güvenli bir ortam sağlayarak iyileşme sürecine yardımcı olun.
Kedilerde Piyometra
Kediler

Kedilerde Piyometra

Piyometra, dişi kedilerde rahim iç yüzeyinin iltihaplanması ile karakterize ciddi bir üreme sağlığı sorunudur. Latince "pyometra" kelimesi, "iltihaplı rahim" anlamına gelir. Piyometra, genellikle kedilerin yaşlandıkça veya üreme döneminde (östrüs veya kızgınlık dönemide denilir) meydana gelir ve rahim içi sıvı birikimi ve iltihaplanma ile kendini gösterir.
Kedilerde Kuyruk Düşmesi
Kediler

Kedilerde Kuyruk Düşmesi

Kedilerde kuyruk düşmesi, kedinin kuyruğunun normalden farklı bir şekilde sarkması veya düşük bir pozisyonda olması durumudur. Bu durum, veteriner hekimler tarafından "kuyruk felci" veya "kuyruk paralizisi" olarak da adlandırılır. Kuyruk düşmesi, çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilir:
Kedilerde Kusma Nedenleri
Kediler

Kedilerde Kusma Nedenleri

Kedilerde kusma, çeşitli sağlık sorunlarına işaret edebilen yaygın bir semptomdur. Kedilerin zaman zaman kusması normal olabilir, ancak sürekli ve tekrarlayan kusma durumları ciddiye alınmalı ve bir veteriner hekime danışılmalıdır. Kedilerde kusma, aşağıdaki nedenlerden kaynaklanabilir:
Kediler Kuduz Olur Mu ?
Kediler

Kediler Kuduz Olur Mu ?

Kedilerde kuduz olması mümkündür. Kuduz, öldürücü bir viral enfeksiyondur ve çoğu memeli türüne bulaşabilir, bu nedenle kediler de kuduzdan etkilenebilir.
Kedim Zayıf Kedime Nasıl Kilo Aldırabilirim ?
Kediler

Kedim Zayıf Kedime Nasıl Kilo Aldırabilirim ?

İlk adım, kedinizin sağlık durumunu değerlendirmek için veteriner hekime danışmaktır. Kedinizin kilo alımını etkileyebilecek sağlık sorunları veya beslenme ihtiyaçları olabilir. Veteriner hekim , kedinizin kilo alma sürecine uygun bir plan yapacaktır.
Kedi FIV Enfeksiyonu
Kediler

Kedi FIV Enfeksiyonu

Kedilerde FIV (Kedilerin Bağışıklık Yetmezliği Virüsü) hastalığı, kediler arasında bulaşan bir viral enfeksiyondur. İnsanlardaki HIV ile aynı ailesindendir, ancak farklıdır ve insanlara bulaşmaz.
Kedilerde Lösemi Hastalığı
Kediler

Kedilerde Lösemi Hastalığı

FeLV (Feline Leukemia Virus), kediler arasında bulaşabilen bir retrovirüstür. Bu virüs, kedilerin bağışıklık sistemini etkiler ve vücutlarının enfeksiyonlarla savaşma yeteneğini zayıflatır. FeLV, kedilerin kemik iliği, lenf düğümleri ve bağışıklık sistemini hedef alarak hastalık ve kanser geliştirme riskini artırır.
PETHOME VETERİNER KLİNİĞİ Cennet Mahallesi Barbaros Caddesi No: 1 Küçükçekmece - İstanbul Gsm: 0536 826 44 15 E-posta: bilgi@pethomeveteriner.com Web: www.pethomeveteriner.com
Bu site Neta Website altyapısı ile hazırlanmıştır.
Daha iyi hizmet sunabilmek için web sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş sayılırsınız.
Bizi Arayın