0536 826 44 15 - bilgi@pethomeveteriner.com

Makale Yazıları

Kuşlarda Hastalıkları Nasıl Anlarsınız
Egzotik

Kuşlarda Hastalıkları Nasıl Anlarsınız

Bazı hasta sahipleri, evcil kuşların bir gün iyi ve sağlıklı bir durumdan ertesi gün ciddi şekilde hasta görünmeye geçebileceği izlenimine sahiptir. Bir kuşun gerçekten çok hızlı hastalanmasına neden olan durumlar olsa da, çoğu zaman durum böyle değildir. Bir kuş daha belirgin hastalık belirtileri gösterdiğinde, muhtemelen bir süredir kendilerini iyi hissetmiyorlardı. Gerçek şu ki; evcil kuşunuz hasta olduklarını bilmenizi istemiyor.
Sürüngenlerde Apseler
Egzotik

Sürüngenlerde Apseler

Sürüngenlerdeki apseler, hapsolmuş beyaz kan hücrelerinin birikmesiyle oluşur. Bu şişliğe kapsülleme denir çünkü beyaz kan hücreleri bir doku kapsülünde bulunur. Beyaz kan hücresi materyalinin bu kapsüllenmesi tipik olarak sert şişliklerin veya kitlelerin oluşmasına neden olur. Memelilerde - sizin ve benim gibi - beyaz kan hücrelerini parçalayan ve onları bir sivilce veya karınca ısırığındaki iltihap gibi sıvıya dönüştüren enzimler vardır
Evcil Hayvanınızı Sağlıklı Ve Mutlu Tutmak
Genel

Evcil Hayvanınızı Sağlıklı Ve Mutlu Tutmak

Evcil hayvanlarımızın her şeyden çok istediği şey bizimle olmaktır. Onlar hayatımızın sadece bir parçası olsalar da, biz onların hayatıyız. Genç ya da yaşlı, hayatlarını bizimle geçirdikleri zamanla bizsiz geçirdikleri zamanla ölçüyorlar. Onlarla zaman geçirmek dışında, evinizi ve kalbinizi paylaşan evcil hayvanınızın mümkün olduğunca mutlu ve sağlıklı kalmasını nasıl sağlayabilirsiniz? Çok fazla sevgi ve zamanın yanı sıra neye ihtiyaç var?
Kedi Ve Köpeklerde Check-Up’ın Önemi
Genel

Kedi Ve Köpeklerde Check-Up’ın Önemi

Kuşkusuz hepimiz evimizi ve yaşamımızı paylaştığımız kedi ya da köpeğimize, zamanla hiç ummadığımız kadar bağlandık ve onların sağlık problemlerini kendimizinkilerden daha fazla önemser hale geldik. Sağlıklı yaşamın temel koşulları hayvanlar için de çok farklı değildir. İyi beslenme, özellikle bebeklik çağlarından başlayan koruyucu hekimlik programlarına uyma, yeterli ilgi ve sevgi ile stresten uzak bir yaşam, onların ihtiyacı olan her şeydir.
Kedi Ve Köpeklerin Beslenmesinin Önemi
Genel

Kedi Ve Köpeklerin Beslenmesinin Önemi

Takdir edersiniz ki, kedi ve köpek beslenmesi bilinçli bir şekilde yapılmamaktadır ve bunun bir çok örneğine rastlamaktayız. Mesela köpekler; genellikle daha önce köpek yetiştirmiş bir tanıdığın tavsiyesiyle veya kulaktan dolma şeklinde beslemektedir. Çizgi filmlerde, karikatürlerde köpek; köpek kulübesiyle birlikte kocaman bir KEMİK ile çizilir. İnsanlara sanki köpeklerinin kemik ile beslenmesi gerekli gibi gelir.
İshal Olan Köpeklere Evde Neler Yapılabilir?
Köpekler

İshal Olan Köpeklere Evde Neler Yapılabilir?

Bir veteriner hekime gidip gitmemesi gerektiğine karar vermeye çalışırken köpeğinizin ishalinin şiddetini ve genel durumunu değerlendirin. Köpeğinizin nispeten hafif ishali varsa, kusmuyorsa, yemek yiyor ve su içiyorsa ve kendini kötü hissetmiyorsa, bazı ev tedavilerini denemek mantıklı olabilir. Öte yandan, aşağıdakilerden herhangi biri köpeğinizde mevcutsa derhal veteriner hekime başvurmak gerekir.
Kedilerde Fizyoterapi
Kediler

Kedilerde Fizyoterapi

Polikliniğimizde PolyterEvoVet fizyoterapi cihazı kullanmaktayız.Polyterevo fizyoterapi cihazı veteriner hekimlerin kullanımına özel üretilmiş, kullanıcı dostu, multifonksiyonel, kapsamlı bir fizyoterapi cihazıdır.Tüm özelliklerin bir araya gelmesi ile oluşturulan kolay kullanımlı veteriner yazılıma sahiptir. Grafikleri için son teknoloji işletim sistemleri kullanılmıştır. Fizik tedavi için ihtiyaç duyulan tüm modüllerin bir arada bulunduğu kombine bir cihazdır.
Kedilerde Astım Ve Bronşit
Kediler

Kedilerde Astım Ve Bronşit

Kedim öksürmeye başladı. Tüy yumağı atmaya çalıştığını sanıyordum. Veteriner hekimim kedi astımı ve bronşit teşhisi koydu. Bu durum nedir? Pek çok kedi sahibinin kedisinin tüy yumağı atması olarak sandığı durum aslında kedi astımıdır. Kedi astımı, çok sayıda kediyi etkiler ve genellikle bronşit ile ilişkilendirilir
Köpekerde Diyafram Fıtığı
Köpekler

Köpekerde Diyafram Fıtığı

Bir organ, diyafram zarındaki zayıf bir noktayı iterek bir delik oluşturduğunda fıtık gelişir. Fıtıklaşan organlar bağırsaklar, karaciğer, mide ve dalaktır. İdrar kesesi ve böbrekler anatomik yapıları gereği fıtıklaşmazlar.
Kedilerin Hava Yoluyla Seyahat Etmesi İçin İpuçları
Kediler

Kedilerin Hava Yoluyla Seyahat Etmesi İçin İpuçları

Kedilerin uçma kararı hafife alınmamalıdır. Kediler, tanıdık yüzlere yakın durdukları karayoluyla seyahat etmeye daha iyi tepki verirler ve hava yoluyla seyahat etmek risksiz değildir ancak onları hava yoluyla götürmeniz gerekirse, aşağıdaki ipuçlarını göz önünde bulundurun
PETHOME VETERİNER KLİNİĞİ Cennet Mahallesi Barbaros Caddesi No: 1 Küçükçekmece - İstanbul Gsm: 0536 826 44 15 E-posta: bilgi@pethomeveteriner.com Web: www.pethomeveteriner.com
Bu site Neta Website altyapısı ile hazırlanmıştır.
Daha iyi hizmet sunabilmek için web sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş sayılırsınız.
Bizi Arayın